State

Sac-Joaquin Section Playoff Schedule

BASEBALL

Division 1/First Round

(University of the Pacific

Today

Turlock (20-6) vs. Lodi (18-8), 4 p.m.

Enochs (15-12) vs. St. Mary's (20-6), 7

Wednesday

Beyer (19-8) vs. Merced (13-14), 4

Tokay (15-8) vs. /Lincoln (20-6), 7

Division 4/First Round

(McAuliffe Park-Sacramento)

Wednesday

Sonora (17-6) vs. El Dorado (24-2), 4 p.m.

River City (19-7) vs. Manteca (17-8), 4

Bear River (16-11) vs. Rio Linda (20-6), 7

Oakdale (19-8) vs. Lincoln-El Dorado (13-10), 7

Division 5/First Round

(Zupo Field-Lodi)

Tuesday

TVL #3 vs. Livingston (19-6), 4 p.m.

Escalon (21-3) vs. Bret Harte (16-7), 7

Wednesday

Linden (17-6) vs. Gustine (9-10), 4

Central Catholic (19-2) vs. Ripon Christian (16-7), 7

Division 6/First Round

(Galt Community Park)

Thursday

Golden Sierra (15-8) vs. Turlock Christian (14-7), 4

Waterford (14-11) vs. CVCL #1, 7

Friday

Marysville (20-6) vs. CVCL #2

Lindhurst (11-9) vs. Mariposa (17-7)


SOFTBALL

Division 1/First Round

(Sacramento Softball Complex)

Saturday

Pleasant Grove (21-5) vs. Lodi (21-5), 9 a.m.

West (21-6) vs. Davis-Yolo (18-8), 9

Johansen (23-4) vs. Merced (12-11), 9

Folsom (14-5) vs. Vacaville (17-6), 9

Tokay (12-15) vs. Elk Grove (19-3), 11

Los Banos (15-12) vs. Napa (19-7), 11

St. Mary's (17-9) vs. Sheldon (18-7), 11

Enochs (18-8) vs. Bear River (22-3), 11

Division 4/First Round

(Arnaiz Stadium-Stockton)

Wednesday

Lincoln-El Dorado (21-3) vs. Center (20-8), 5

East Union (21-6) vs. Cosumnes Oaks (20-5), 5

Whitney (17-10) vs. Oakdale (20-6), 5

Sierra (17-9) vs. Bear River (20-4), 5

Division 5/First Round

(Arnaiz Stadium-Stockton)

Today

Escalon (20-3) vs. Central Catholic (12-10), 5

Calaveras (22-3) vs. Hilmar (18-4), 5

Hughson (20-6) vs. Linden (16-6), 5

Patterson (16-10) vs. Modesto Christian (11-11), 5

Division 6/First Round

(Lodi Softball Complex)

Thursday

Waterford (21-1) vs. Marysville (12-6), 5

Lindhurst (17-8) vs. CVCL #2, 5

Capital Christian (15-5) vs. Turlock Christian (11-7), 7

Mariposa (12-10) vs. CVCL #1, 7


SOCCER

Division I/First Round

Thursday

Enochs 2, Lodi 1

Friday

Turlock 3, Tokay 1

Tracy 1, Merced 1 (Tracy wins on PKs)

St. Mary's 4, Beyer 0

Franklin-EG 2, Napa 1

St. Francis 3, Elk Grove 0

Davis-Yolo 1, Sheldon 0

Folsom 3, Armijo 0

Quarterfinals

Today/3:30 p.m. unless noted

Tracy (14-4-4) at St. Mary's (28-0-1)

Franklin-EG (15-7) at St. Francis (16-2-4)

Folsom (11-2-5) at Davis-Yolo (21-2-3)

Enochs (18-2-1) at Turlock (19-0-2)

Division 4/First Round

Today

Dixon (11-8-3) at Whitney (15-2-2), 3:30

Cosumnes River (14-4-2) at Sierra (17-5-2), 6

Manteca (18-5-2) at Colfax (18-1-3), 5

Oakdale (18-3-5) at West Campus (19-1-1), 3:30

Division 5/First Round

Today/3:30 p.m. unless noted

Hilmar (14-6-3) at Ripon (17-2-3)

Summerville (10-6-4) at Central Catholic (19-3-3)

Escalon (14-8) at Linden (16-3-4)

Hughson (11-8-2) at Patterson (16-7-1), 5 p.m.

Division 6/First Round

Today/3:30 p.m. unless noted

Lindhurst (9-11-4) at Forest Lake Christian (15-7-1)

Golden Sierra (12-5-3) at Mariposa (13-6-4)

Foresthill (8-9-3) at Le Grand (12-2-4)

Victory Christian (13-5) at Marysville (11-4-5)

  Comments